Twitter: @grzegg
Kategoria: screencast, Tagi: .

Problemy ze screencastami – jak sobie radzić

Używający screencastów studenci poinformowali mnie (dziękuję!), że pojawiło się parę problemów z ich pobieraniem i odtwarzaniem.

Pierwszy z nich to powolne pobieranie, objawiające się m. in. zacinaniem wyświetalnia. Problem rozwiązałem (mam nadzieję) umieszczając kopie screencastów na innym serwerze, powinien działać znacznie szybciej. Przy screencastach umieściłem linki do nich w części „Jeśli screencast ściąga się zbyt wolno to pobierz go z drugiego serwera”.

Drugi to problemy z odtwarzaniem. Ponieważ tworzenie screencastów to dla mnie pewna nowość, eksperymentuje trochę z kodekami i formatami, tak aby uzyskac możliwie najlepszą jakość przy możliwie najmniejszych rozmiarach plików. Jednym z efektów takiego stanu rzeczy, jest różnorodność formatów opublkowanych screencastów. Jeśli są problemy z ich odtwarzaniem, np. nie słychać dźwięku, proponuję zainstalować (przynajmniej) jeden z poniższych programów i używać ich przy odtwarzaniu screencastów:

Powinno pomóc.

Przy okazji proszę o informacje jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy związane ze screencastami lub innymi materiałami na stronie, umieszczając odpowiedni komentarz lub wysyłając do mnie e-mail, na adres .

;

Leave a Reply