Twitter: @grzegg

Dzisiaj promocja e-booków na ebookpoint.pl

Dzisiaj i tylko dzisiaj można znaleźć spore obniżki na e-booki w księgarni internetowej ebookpoint.pl.

E-booki po 4,80 € w wydawnictwie Packtpub

Warto zajrzeć na stronę internetową wydawnictwa Packtpub specjalizującego się w literaturze informatycznej. Obecne trwa tam promocja na e-booki. Każdy z nich kosztuje zaledwie 4,80 €.

Zotero cz. 3 – cytacje i generowanie bibliografii (Word i LibreOffice)

Trzeci screencast serii dotyczącej Zotero. O tym jak dodawać cytacje z bazy Zotero, jak generować bibliografię, jak ustawiać, zmieniać i importować style. Instrukcja na przykładzie z Worda ale zahaczająca też o LibreOffice.

Nowa odsłona, nowy host.

Jak widać moja strona zmieniła się nieco, zmieniony także został host na którym stoi. Teraz powinno wszystko działać znacznie szybciej.Przy przeprowadzce wystąpiły pewne problemy techniczne. Choć dołożyłem starań, żeby poprawić to co nie działało, możliwe, że coś przeoczyłem. Proszę o informację, najlepiej w formie komentarza pod tym postem, jeśli pozostały jakieś martwe linki albo . . . → Czytaj dalej: Nowa odsłona, nowy host.

Przenosiny

Blog jest w stanie przenoszenia na nowy host. Nie wszystko jeszcze działa prawidłowo. W razie problemów zapraszam na na poprzedni serwer ggoralski.com.

Przykładowe zadania do cz. III ćwiczeń z genetyki

Do sekcji Gentyka-ćwiczenia wrzuciłem przykładowe zadania do cz. III ćwiczeń z genetyki (dobór, mutacje, efektywna wielkość populacji).;

Screencasty przyspieszyły

Przeniosłem screencasty na szybszy serwer. Już nie powinny się przycinać. ]]–>

Nowe prezentacje z genetyki

Do sekcji Genetyka – ćwiczenia wrzuciłem nowe prezentacje „Dobór” oraz „Mutacje i dryf genetyczny”.;

Nowe prezentacje do ćwiczeń z genetyki

W sekcji Genetyka – ćwiczenia umieściłem nowe prezentacje do ćwiczeń z genetyki:

Zmienność Genetyka populacyjna – frekwencje genotypów i alleli, Prawo Hardy’ego-Weinberga

;

Pracownia mikrofotograficzna – wyjazd do Ochotnicy

W tym roku kalendarzowym wolny jest jeszcze termin w Ochotnicy: 17-19.12.2010, a w przyszłym na razie wszystkie weekendy. Proszę o informację, na e-maila, lub przez przedstawicieli, które terminy Państwu pasują. ]]–>